October 23 2016 10:44:11
Menu główne
Aktualności
Kontakt
Polityka prywatności
Nauczyciele
Szkolna galeria
Samorząd Uczniowski
BIP

Z życia szkoły
O nas
Promocja szkoły
Filmy
Projekty
Biblioteka
Kalendarium
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Zielona Flaga
Zielona Flaga
Dekalog ekologiczny G3
PROJEKTY, PROGRAMY EDUKACYJNE
BIORÓŻNORODNOŚĆ POLSKI
TRZYMAJ FORMĘ
BIP Urzędu Miejskiego
Urząd Miejski w Bielawie
WYDARZENIA

Pierwsze w tym roku spotkanie „Rękodzielniczek” składało się z dwóch części. W pierwszej przygotowałyśmy zaproszenia dla gości na V Olimpiadę Integracyjną. W drugiej części naszego spotkania tworzyłyśmy kartki okolicznościowe. Korzystałyśmy z ozdobnych dziurkaczy i użyłyśmy ażurowych papierowych serwetek, dzięki którym nasze prace nabrały ciekawego i oryginalnego charakteru. Czas minął nam jak zwykle bardzo szybko i powstało wiele ciekawych prac. Na spotkaniu październikowym planujemy ozdabianie przedmiotów techniką decoupage. Zapraszamy.

Katarzyna Wałowska

zobacz zdjęcia
WYDARZENIA

21 września w naszym gimnazjum odbyła się V Olimpiada Integracyjna Przedmiotowo - Sportowa. Gościliśmy reprezentantów ze szkół integracyjnych z całego powiatu. Wśród zaproszonych gości obecni byli: zastępca burmistrza Małgorzata Greiner i dyrektor MZPO Ewa Kowalik. Po uroczystym otwarciu imprezy rozpoczęły się konkurencje sportowe i przedmiotowe. Wszyscy zawodnicy dzielnie rywalizowali na boisku. W tym roku uczniowie, oprócz umiejętności sportowych, musieli wykazać się wiedzą z przyrody, języka niemieckiego oraz zdolnościami plastycznymi.
Dużym zainteresowaniem wśród uczestników tegorocznej olimpiady cieszyło się stanowisko strzeleckie. Każdy mógł spróbować swoich sił, strzelając do celu z markera paintballowego. Po podsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji, nadszedł czas na uhonorowanie zwycięskich drużyn. W kategorii szkół podstawowych I m-ce zdobyła drużyna ze Szkoły nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi z Dzierżoniowa a w kategorii szkół gimnazjalnych I m-ce drużyna z Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Dzierżoniowa, II m-ce Ekologiczne Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi z Bielawy, III m-ce Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Dzierżoniowa
Po wręczeniu pucharów, medali oraz dyplomów wszyscy uczestnicy spędzili miło czas przy ognisku piekąc kiełbaski.


zobacz zdjęcia
WYDARZENIA

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
1 września 2016 roku (czwartek) godzina 9:00

WYCIECZKA
PODRÓŻ NIEKONWENCJONALNA

Ta wycieczka była inna niż wszystkie. Przygoda uczniów Gimnazjum nr 3 w Bielawie rozpoczęła się 2 czerwca na lotnisku we Wrocławiu. To właśnie tam młodzież przesiadła się z busa do …… samolotu. Potem krótki, czterdziestominutowy, lecz pełen niezapomnianych wrażeń lot do stolicy. Kolejny środek lokomocji, metro, doprowadził podróżnych do centrum Warszawy. Dalej, już na nogach m.in. zwiedzanie Łazienek, spacer po Ogrodzie Saskim, przechadzka Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego.
Kolejny dzień – to następna dawka niesamowitych wrażeń. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik, a tam profesjonalne ćwiczenia laboratoryjne oraz swobodne, zgodne z zainteresowaniami testowanie kilkuset eksponatów.
Jak najlepiej zakończyć niesamowitą wycieczkę? Oczywiście kolejnym, rzadko używanym przez nas środkiem lokomocji. Tym razem był to pociąg Intercity relacji Warszawa- Wrocław.


KONKURSY


II Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej
WYDARZENIA

Rękodzielniczki obchodzą trzecie urodziny
Od trzech lat w naszej szkole działa koło „Rękodzielniczki”. W spotkaniach odbywających się raz w miesiącu biorą udział uczennice z różnych klas. Rękodzielniczki, jak łatwo się domyślić, tworzą rękodzieło, czyli oryginalne, nieszablonowe i wyjątkowe wyroby artystyczne. Najczęściej są to kartki na różne okazje, m.in. święta, walentynki, urodziny, imieniny. Dziewczyny próbowały już różnych technik, np. decoupage, quillingu oraz papierowej wikliny. Na ostatnim w tym roku spotkaniu uczestniczki przygotowały kartki okolicznościowe i antyramę ze zdjęciami pokazującymi prace z całego roku szkolnego. Dziękuję za trzyletnią współpracę Weronice, Zuzi, Wiktorii, Adzie i Patrycji z kl. 3b. Mam już grupkę chętnych z kl.1a. Mam nadzieję, że w przyszłości powstanie jeszcze wiele pięknych prac.
Katarzyna Wałowska


zobacz zdjęcia
KONKURSY

„MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA”

W poniedziałek 13 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs dla klas drugich i trzecich „MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA”. Zadania konkursowe miały charakter zamknięty i dotyczyły rozwiązywania zagadek logicznych. Myślenie jest złożoną umiejętnością, wymagającą sprawnej uwagi, pamięci, opartą na inteligencji, ale także na wiedzy. Pierwsze miejsce zajęli: Mateusz Kubiak z kl.3b i Kuba Bielski z kl.3b, a trzecie Mateusz Mróz z kl.2a. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczestników.
Katarzyna Wałowska

WYDARZENIA

Festyn odpustowy w Parafii Bożego Ciała był okazją do zaprezentowania uczniów naszej szkoły jako edukatorów pierwszej pomocy. Na trzech fantomach okoliczni mieszkańcy mieli możliwość nauczyć się podstaw resuscytacji. Kilkadziesiąt osób w przedziale, od przedszkolaka do seniora uczyło się z nami pierwszej pomocy. Dziękujemy i zapraszamy na kolejną tego typu akcję.


zobacz zdjęcia
WIECZÓR TALENTÓW

Wielka szkolna impreza znów zgromadziła całą społeczność szkolną – uczniów, rodziców i nauczycieli. Tradycyjnie już „Wieczór talentów” rozgrzał mury szkolne i wniósł radosną i pozytywną energię. W dniu 24 maja nasi uczniowie prezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach. Ale od początku – w holu szkoły uczniowie klas I, II i III - ich wystawiali swoje prace plastyczne. W oczy rzucała się różnorodność prac, prawie cały przekrój technik i metod artystycznych. Zaprezentowano min. haft matematyczny, prace z wikliny papierowej, rysunki, wydzieranki, zdjęcia i inne małe dzieła „plast-art”.
W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w teatr dramatyczny, na którego deskach klasa II b wystawiła sztukę „Mały Książę”. Tytułową rolę zagrał Mateusz Kubiak z klasy III b
Gościnnie wystąpiły też uczennice z klasy 1b. Reżyserem i scenarzystą była pani Edyta Paluch, opiekunka szkolnego koła teatralnego. Występ młodych aktorów przyjęto brawami i szczerym podziwem dla ich gry.
Ta sama sala była miejscem występów młodych talentów wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Tu też z dużym powodzeniem prezentowali się przyszli artyści.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również pokaz zapaśników zlokalizowany na świeżym powietrzu, na wcześniej przygotowanych matach. Wojownicy pokazali walki, chwyty zapaśnicze oraz elementy treningu.
Wszyscy obecni podziwiali występy przy stolikach z napojami i ciastem przygotowanym przez szkolne talenty kulinarne. Koordynatorem imprezy była pani Elżbieta Pasternak. Składamy w tym miejscu podziękowania dla uczniów, nauczycieli i rodziców zaangażowanych w przygotowanie i prowadzenie imprezy.
SU

zobacz zdjęcia
MISTRZ BRYŁ

Na początku maja w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas trzecich „MISTRZ BRYŁ”. Zadania konkursowe dotyczyły brył w kontekście praktycznym np. ile farby trzeba zużyć na pomalowanie dachu, jaką powierzchnię ma bryła złożona z wielu sześcianów czy porównywać objętości pucharków na lody. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Kubiak z kl. 3b, drugie Kuba Bielski z kl. 3b, a trzecie Weronika Kostrzebska i Ada Owczarzak z klasy 3b. Na początku czerwca odbędzie się konkurs dla klas drugich i trzecich „MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA”. Chętnych prosimy o zapisy.

konkursy

Pamiętamy o ważnych rocznicach narodowych.

Kim był Andrzej Bobola? W jakim celu spisano „Dagome iudex”? Na czyją cześć śpiewano pieśni: „Gaude Mater Polonia” i „Boże coś Polskę”? To tylko kilka przykładów pytań, z którymi zmierzyli się finaliści miejskiego konkursu „Chrzest Polski i jego rola w dziejach Narodu Polskiego” zorganizowanego z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski w Gimnazjum Ekologicznym nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie dnia 10 maja b.r.
Konkurs ten był zwieńczeniem licznych działań podejmowanych przez nauczycieli i uczniów w związku z tą ważną rocznicą.
Uczniowie bielawskich gimnazjów rozwiązali test składający się z 30 pytań poruszających ważne wydarzenia w dziejach Narodu związane z chrześcijaństwem. Następnie przedstawili, wybrane przez siebie, postacie ważne dla Kościoła i państwa polskiego, jak np. św. królowa Jadwiga Andegaweńska, św. Jadwiga Śląska, biskup Ignacy Krasicki, św. Wojciech, kardynał August Hlond, św. Jan Paweł II itp. Uczniowie zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom wiadomości oraz umiejętności. Zwycięzcami zostali: Patrycja Czyżewska z Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru, Alicja Marchewka z Gimnazjum nr 2 i Wiktoria Stopka z Gimnazjum Ekologicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi . Dziękujemy uczestnikom oraz ich nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz księdzu Prałatowi Stanisławowi Chomiakowi za patronat nad tym przedsięwzięciem oraz przekazanie wartościowych nagród książkowych dla zwycięzców.


zobacz Zdjęcia z konursu
e-Dziennik
Librus
Facebook
Facebook
Dla rodziców
Pedagog
Psycholog
Logopeda
Doradca zawodowy
Rewalidacja
Dla ucznia
Prawa Dziecka
Projekty edukacyjne
Plan lekcji
Wykaz podręczników
Dodatkowe zajęcia
521,224 unikalne wizyty